FAIR FRIENDS w BERLINIE

Szkoła Podstawowa nr 9 w Kołobrzegu uczestniczyła już po raz czwarty w projekcie FAIR FRIENDS. Uczniowie klasy IVa wraz z czwartoklasistami ze wszystkich kołobrzeskich szkół podstawowych odwiedzili swoich kolegów ze szkół partnerskich w Berlinie.
Druga część projektu trwała pięć dni. W poniedziałek 11 czerwca przyjechaliśmy do Berlina, a po zakwaterowaniu udaliśmy się na spacer, aby poznać najbliższą okolicę- dzielnicę Berlin Mitte.
We wtorek 12 czerwca spotkaliśmy się z klasą partnerską i pojechaliśmy na piknik do lasu. Następnie mieliśmy czas wolny na zwiedzanie, zakup pamiątek i wspólne zdjęcia.
Środa upłynęła pod znakiem sportowych zmagań- uczestniczyliśmy w turnieju piłkarskim i prezentowaliśmy w pawilonie ciekawostki na temat Niemiec.
Czwartek to dzień, który spędziliśmy w szkole partnerskiej – obejrzeliśmy nowoczesne pracownie, wzięliśmy udział w lekcji arabskiego, posmakowaliśmy lokalnych przysmaków i obejrzeliśmy zdjęcia z tej edycji programu. Byliśmy również w centrum sportowym, gdzie pod okiem doświadczonych instruktorów próbowaliśmy sił we wspinaczce. Po południu wzięliśmy udział w uroczystym podsumowaniu projektu. Otrzymaliśmy puchar i dyplom za zajęcie I miejsca w kategorii fair play! To ogromne wyróżnienie i wielki zaszczyt ( w turnieju wzięły udział 32 drużyny z Polski i Niemiec).

więcej

 

TESTY SPRAWNOŚCIOWE DLA PIERWSZAKÓW

W dniu 11 czerwca w Szkole Podstawowej nr 6 odbyły się kolejne testy sprawnościowe dla naszych pierwszaków w ramach projektu „Zdrowe dzieci w zdrowych gminach.” Dzieci w II semestrze realizowały 5 godzin wychowania fizycznego tygodniowo, a teraz nadszedł czas sprawdzenia dotychczasowych efektów.

więcej