KONKURS „MAM TALENT”

Dnia 8 maja w naszym przedszkolu odbył się konkurs „Mam Talent”, który polegał na pokazie umiejętności wokalnych, recytatorskich oraz plastycznych w wykonaniu dzieci. Udział w konkursie wzięły dzieci z grupy „Biedroneczki” oraz „Skrzaty”. Nie zabrakło takich dziecięcych hitów jak „A ja wolę moją mamę”, „Kotek kłopotek”, wierszy „Dzik” czy „Okulary”, a także pokazu umiejętności plastycznych. Dzieci przygotowały się do swoich występów znakomicie. Decyzją Jury, wszystkie dzieci zajęły I miejsca i otrzymały w nagrodę dyplomy oraz drobny upominek.

Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie dzieci do występów.

więcej

 

WIZYTA SKRZATÓW W KL.III

We wtorek 8 maja „Skrzaty” razem z opiekunami odwiedziły swoich kolegów z kl. III. Zostały bardzo miło przyjęte przez wychowawcę panią Mariolę Nadziejko oraz starszych kolegów i koleżanki. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda klasa, rozwiązywały zadania wykorzystując tablicę interaktywną. Uczniowie z kl.III wspólnie z wychowawcą przygotowały prezentację nt.”Poznajemy Świat”. Skrzaty z uwagą obserwowały wystąpienia koleżanek i kolegów. Miały okazję poznać ciekawe kraje, ich tradycje, zwierzęta tam żyjące  a także skosztować niektóre potrawy wywodzące się z tamtych regionów. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się eksperymenty pokazane przez dzieci z kl.III. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i zrobiło na przedszkolakach duże wrażenie. Bardzo dziękujemy Pani Marioli  za zaproszenie.

więcej

 

SPRINTEM DO MARATONU

Zobacz film

Dnia 9 maja przedszkolaki wzięły udział w IV OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW „Sprintem do maratonu”, którego organizatorem jest miesięcznik BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Jest to projekt zachęcający nauczycieli do przeprowadzenia imprezy biegowej w przedszkolu. Celem jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.

Każdy z uczestników imprezy otrzymał numer startowy tak, jak na prawdziwych zawodach sportowych. Przed biegiem odbyła się oczywiście rozgrzewka, a po niej wesołe tańce przy muzyce. Dzieci w skupieniu rozpoczynały bieg, starając się jak najszybciej dobiec do mety. Jednak w naszym maratonie wszyscy byli zwycięzcami. Nie liczyło się zdobyte miejsce, a pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej atmosferze, promującej zdrowy styl życia.

Wysiłek  biegaczy został doceniony i nagrodzony wręczeniem specjalnych medali oraz dyplomów.

Gratulujemy  wspaniałym biegaczom!

Dziękujemy również chłopakom z III GIM Brunowi  i Mateuszowi za nagłośnienie naszej imprezy.

galeria 1 galeria 2