Articles from Maj 2018MISTRZOWIE WOJEWÓDZTWA I EUROREGIONU

W dniu 30 maja w Hali Milenium odbył się Finał XIV Konkursu dla Dzieci i Młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć”, pod honorowym patronatem Pani Agaty Kornhauser- Dudy.

W konkursie wzięli udział reprezentanci wielu przedszkoli i szkół z województwa zachodniopomorskiego. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w przypadku zranienia i silnego krwotoku, krwotoku z nosa, porażenia prądem, omdlenia, utraty przytomności, a także umiejętnościami radzenia sobie podczas burzy i powodzi, sposobu wzywania pomocy i służb ratunkowych, napotkania niewybuchu czy niewypału, podejrzanego bagażu w miejscu publicznym, zasłabnięcia w pociągu, a także znajomością roślin trujących, bezpiecznego wypoczynku nad wodą, zachowania podczas jazdy autobusem i sytuacji użycia hamulca bezpieczeństwa w pociągu.

Niesamowitą postawą w walce o najwyższe lokaty odznaczyli się nasi uczniowie.

Reprezentacja w kategorii zerówek w składzie: Hanna Satro, Jan Janiszewski i Kacper Helmin po wspaniałej walce zajęła IV miejsce.

Reprezentacja w kategorii klas I-III w składzie: Karolina Zienkiewicz, Oliwier Pejka i Marcel Synowiec zajęła I miejsce i zdobyła tytuł Mistrza Województwa Zachodniopomorskiego i Mistrza Euroregionu Pomerania w Edukacji dla Bezpieczeństwa Ekologicznego.

Reprezentacja w kategorii klas IV-VI w składzie: Jagoda Heinrich, Gabriela Mróz i Sebastian Niemira zajęła I miejsce i zdobyła tytuł Mistrza Województwa Zachodniopomorskiego i Mistrza Euroregionu Pomerania w Edukacji dla Bezpieczeństwa Ekologicznego.

Obie zwycięskie drużyny otrzymały również cenne Puchary – Nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Oprócz dyplomów i pucharów zwycięzcy otrzymali mnóstwo drobnych upominków.

Ogromnie gratulujemy wspaniałej postawy i zwycięstwa.

więcej

 

PROFILAKTYKA – SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Dnia 29 maja gościliśmy policjantów z KPP w Kołobrzegu. Uczniowie z kl. IVa i kl.Va podczas spotkania mieli okazję wysłuchać, jakie konsekwencje mogą mieć różne zachowania ryzykowne. Poruszono tematykę związaną z odpowiedzialnością karną, jaką mogą ponieść nieletni za swoje czyny, bezpieczeństwa oraz wszelkiego rodzaju zagrożeń wynikających z nieodpowiedzialnego zachowania.

więcej

 

WIZYTA U STOMATOLOGA TO FAJNA PRZYGODA

Dnia 25 maja Biedroneczki uczestniczyły w czwartych, ostatnich już zajęciach programu profilaktycznego ,,Zdrowe zęby mamy, marchewkę zajadamy’’ organizowanego przez Sanepid w Kołobrzegu. Temat zajęć brzmiał „Wizyta u stomatologa to fajna przygoda”. Chcąc najpierw zapoznać z tematem dzieci, które jeszcze nigdy nie były u dentysty obejrzeliśmy sobie krótki filmik edukacyjny na tematy wizyty u stomatologa. Następnie na podstawie historyjki obrazkowej porozmawialiśmy sobie o tym, kiedy wybieramy się do gabinetu stomatologicznego, w jakim celu oraz jaka taka wizyta przebiega. Przypomnieliśmy sobie również przy okazji jak prawidłowo szczotkować zęby oraz jak się żywić, aby były zdrowe. Kiedy już wszystko sobie wyjaśniliśmy i ustaliliśmy dzieci przystąpiły do zabawy dramowej wcielając się kolejno w rolę dentysty i pacjenta. Było przy tym dużo podekscytowania i świetnej zabawy.

więcej

 

DZIEŃ MAMY I TATY U SKRZATÓW

W piątek 25 maja „Skrzaty”  świętowały  Dzień Mamy i Taty. Uroczystość taka to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Wszyscy goście z zaciekawieniem i uwagą słuchali życzeń, wierszy, piosenek, podziwiali umiejętności taneczne naszych milusińskich. Po części artystycznej dzieci osobiście złożyły życzenia oraz wręczyły wcześniej przygotowane drobne upominki. Spotkanie upłynęło w ciepłej, miłej, radosnej atmosferze.

więcej

 

II MIEJSCE W KONKURSIE „MORZE, NASZE MORZE”

23 maja 2018 r. uczniowie klasy III a, po wcześniejszych kwalifikacjach klasowych, wzięli udział w VIII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Morzu „MORZE, NASZE MORZE”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 4 w Kołobrzegu. W zmaganiach uczestniczyło pięć kołobrzeskich szkół: SP nr 3, SP nr 4, SP nr 6, SP nr 8 i SP nr 9.

więcej

 

BIEDRONECZKI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ MAMY I TATY

23 maja w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas której grupa Biedroneczki, zaprezentowała swój program wokalno – recytatorski.

Po występie były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone wielkimi  brawami.

Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności.

Rodzicom życzymy Wszystkiego Najlepszego z okazji Waszego Święta!

więcej