ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

Dnia 11.04.2018r. z okazji Światowego Dnia Zdrowia dla uczniów klas starszych odbyły się warsztaty ze specjalistą ds. żywienia i dietetyki Panią Bożeną Rapacz-Kasprzak. Spotkanie dotyczyło zasad racjonalnego odżywiania oraz wpływu negatywnych czynników (napoje energetyczne, cukier, brak ruchu) na ciało i ogólne funkcjonowanie. Ponadto uczniowie zapoznali się ze skutkami stosowania popularnych diet. Warsztaty odbyły się w obecności psychologa szkolnego, p. Aleksandry Kmity. Po spotkaniu warsztatowym uczniowie mogli skonsultować się ze specjalistami.

więcej

 

PTAKI, PTASZKI, PTASZĘTA POLNE

11 kwietnia 2018r. odbyły się szkolne eliminacje do 50 edycji Turnieju Recytatorskiego.

Uczestniczyło w nich 11 dzieci.

więcej

 

DZIEŃ TRÓJKĄTA

Podczas zajęć dnia 11 kwietnia poznaliśmy figurę  geometryczną – trójkąt i jego właściwości oraz rozwijaliśmy logiczne myślenie i kreatywność. Na początku w ramach wprowadzenia wysłuchaliśmy opowiadania pt. „ Trójkątne Śniadanie”. Podczas zabaw rozpoznawaliśmy trójkąt spośród innych figur, układaliśmy trójkątne rytmy, oraz sprawnie kreśliliśmy z kaszy manny kształt figury na pokrywce od pudełka po butach. Wykonaliśmy także pracę plastyczną „Co można zrobić z trójkąta?”. Podczas pracy wykazywaliśmy się niezwykłą pomysłowością i fantazją.

przedszkole

zerówka

 

IVa W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

11 kwietnia 2018 r. klasa IV a brały udział w spotkaniu autorskim z dr Elżbietą Zubrzycką, które odbyło się w Bibliotece Miejskiej w Kołobrzegu. Tematem spotkania była „Przyjaźń”. Autorka opowiedziała uczniom bardzo ciekawą historyjkę o szczurku, która jest opisana w książce pt.:” Mały Wielki Przyjaciel”. Dzieciom bardzo spodobało się opowiadanie, które miało bardzo ważne przesłanie: nie oceniaj kogoś, dopóki go nie poznasz, bo może się okazać, że ten ktoś jest bardzo wartościową osobą i zasługuje na miano prawdziwego przyjaciela.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w określaniu cech, które powinien posiadać przyjaciel oraz tych, których absolutnie mieć nie powinien.

Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie wśród uczniów, na pewno chętnie sięgną po książki autorstwa pani Elżbiety Zubrzyckiej.

więcej