Articles from Kwiecień 2018WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W NASZEJ SZKOLE

W piątek, 27 kwietnia 2018 r. , naszą szkołę odwiedziła grupa VII z Przedszkola nr 10 w Kołobrzegu pod opieką p. Agnieszki Strojanowkiej. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Poznajemy świat”.

Klasa IIIa już od rana nie mogła doczekać się gości. Dzieci przygotowały prezentacje krajów z kontynentów, które poznały w ciągu tego roku. Była Indianka i Grenlandka z Ameryki Północnej, karateka z Azji, Beduin, Zuluska i Gambijka z Afryki. W klasie pachniało przyprawami z Indii, ryżem z Chin, sushi z Japonii i fasolą z Meksyku.

Nie mogło zabraknąć eksperymentów, które przygotowały dla maluchów. Było badanie napięcia powierzchniowego wody, sprawdzanie zachowania wody i oleju, robienie piany, efektowna wędrówka wody oraz test na zawartość barwników w słodyczach.

Na zakończenie każde dziecko zrobiło własny kolorowy wulkan.

więcej

 

WITAJ MAJOWA JUTRZENKO

27 kwietnia 2018 r. klasa IIa pod kierunkiem wychowawczyni pani Justyny Dudek i p. Wiolety Kosel przygotowała apel z okazji Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja. Uczniowie zaprezentowali inscenizację podkreślającą historyczne znaczenie uchwalenia Konstytucji 3 Maja, jej wpływ na rozwój oraz wzmocnienie państwa polskiego. Król Stanisław August Poniatowski, w którego wcielił się Jakub Turski, w przystępny sposób odpowiadał na ważne pytania.  Nie zabrakło również pieśni tj. ” Polonez Trzeciego Maja” i ” Witaj, majowa jutrzenko”. Cały występ uświętnił taniec z barwami narodowymi oraz występ Marysi Świątkowskiej, która pięknie zaśpiewała piosenki pt.”Flaga” i ” Moja Ojczyzna”. Dziękujemy bardzo za dodatkowy udział w przedstawieniu ucziom z klasy 3b – Joannie Bogdańskiej , Julii Prokurat i Jakubowi Turskiemu oraz uczennicy z klasy 4a Marii Świątkowskiej. Dziękujemy również za pomoc p. Nadii Pylat, p. Jackowi Szyszko, p. Wiktorowi Mikuckiemu.

galeria zdjęć:

PUCHAR POMORZA W TAEKWON-DO ITF

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

Miło nam poinformować o sukcesach uczniów, którzy uczęszczają na pozaszkolne zajęcia  Taekwon-Do ITF HOSINSUL.
Podczas Pucharu Pomorza w Taekwon-Do ITF, które odbyły się  14 kwietnia w Kołobrzegu, uczniowie naszej szkoły zdobyli medale.

więcej

 

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu, odbył się Międzyszkolny Konkurs „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Naszą szkołę dumnie reprezentowali uczniowie klas trzecich: Julia Prokurat, Karolina Zienkiewicz, Marcel Synowiec, Filip Mikulski, Oliwier Pejka. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu zdrowego odżywiania, higienicznego trybu życia, bezpieczeństwa na drodze, wpływu aktywności fizycznej na życie człowieka. Zaprezentowali także swoje ogromne zdolności w zmaganiach sportowych zdobywając III miejsce.

więcej

 

KWIETNIOWY KONCERT

Kwietniowy koncert poświęcony był piosenkom opowiadającym o zawodach wykonywanych przez dorosłych. Dzieci słuchały krótkich utworów m.in. o górniku, lekarzu czy grafiku komputerowym.

więcej

 

FINALIŚCI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU „MISTRZ OZE”

24 kwietnia w Technikum Kształtowania Środowiska w Szczecinie odbył się finał      III wojewódzkiego konkursu „Mistrz OZE”. Do finału zakwalifikowano 15 drużyn z województwa zachodniopomorskiego, w tym 2 drużyny z SP nr 9.

IV miejsce zajęła drużyna w składzie: Anna Nadziejko i Bruno Szulc.

Pozostałe finalistki: Julia Żuchowska i Emilia Żelazińska.

więcej