ŚWIĘTO MATEMATYKI

14 marca to światowy Dzień Liczby Pi. Z tej okazji w Szkole Podstawowej nr 9 z klasami gimnazjalnymi zorganizowano Szkolne Mistrzostwa Tabliczki Mnożenia. Po klasowych eliminacjach w szranki stanęło 19 uczniów naszej szkoły. Mieli za zadanie rozwiązać jak najwięcej przykładów z tabliczki mnożenia w ciągu zaledwie minuty. Trzeba było nie tylko sprawnie liczyć , ale ważna była również technika zapisu wyników. Najlepsi okazali się:

I miejsce- Oliwia Żukowska kl. IIIAG

II miejsce – Anna Nadziejko kl. IIAG

III miejsce- Emilia Wilk kl. IIIAG

więcej

 

III MIEJSCE W KONKURSIE „BAW SIĘ HISTORIĄ”

14 marca 2018 r. uczniowie klas III Szkoły Podstawowej nr 9 wzięli udział w VIII edycji Powiatowego Konkursu Historyczno-Sportowego „Baw się historią – Kołobrzeg – moje miasto”. Organizatorem tego cyklicznego konkursu jest SP 4 i  Muzeum Oręża Polskiego. W zmaganiach wzięło udział 8 szkół powiatu kołobrzeskiego: SP3, SP4, SP5, SP 6, SP8, SP9, „Morska Kraina” oraz Dźwirzyno.

W tym roku uczniowie naszej szkoły zajęli 3 miejsce. Skład drużyny:

  1. Martyna Górniak kl.IIIa
  2. Oliwier Pejka kl. IIIa
  3. Marcel Synowiec IIIb
  4. Izabela Zaryczniak IIIa

Gratulujemy sukcesu. Życzymy dalszych.

Dziękujemy p. Agnieszce Kuczerze za pomoc w przygotowaniach do konkursu.

więcej

 

KLASY TRZECIE Z WIZYTĄ W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE W KOŁOBRZEGU

14 marca 2018 r. klasy 3a i 3b Szkoły Podstawowej nr 9 uczestniczyły w lekcji bibliotecznej przeprowadzonej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kołobrzegu. Celem zajęć było zachęcenie uczniów do czytelnictwa poprzez kontakt z „żywym słowem”. Zaprezentowano fragment książki Justyny Bednarek pt. „ Niesamowite przygody 10 skarpet”. Każdy z uczniów projektował własną skarpetę, co wzbudziło ogromne emocje. Wszyscy mamy nadzieję, iż mając okazję, dzieci ponownie sięgną po tę książkę, ale tym razem na dłużej. Do zobaczenia w szkolnej bibliotece.

więcej

 

BIEDRONKI SADZĄ TULIPANY

Wiosna u Biedroneczek  zawitała na dobre, bowiem zaczął się sezon na sianie i sadzenie. To doskonała pora, by rozbudzać zainteresowania dzieci zmianami  zachodzącymi  w  przyrodzie,  tworząc  sytuacje,  które  powodują  zdziwienie, zaciekawienie,  poznanie  nowego  środowiska  przyrodniczego.

więcej