Articles from Luty 2018ZAKOŃCZYŁA SIĘ ZBIÓRKA KARMY DLA NASZYCH WIRTUALNYCH ADOPCIAKÓW

Drodzy darczyńcy 22 lutego zakończyliśmy akcję zbierania karmy dla naszych wirtualnie adoptowanych zwierzaków ze schroniska,, Reks’’ w Kołobrzegu.

Akcja pomocy niechcianym zwierzętom ( Karat, Stefan) jest jedną z najprostszych  w  jaką mogą włączyć się dzieci. Mogą mieć satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich, że choć chwilowa poprawa warunków ma znaczenie.

Dlatego dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję.

 

Pamiętajcie, że Karat i Stefan czekają na Was, aby wyjść na spacer!!!

więcej

 

BIEDRONECZKI ROBIĄ MARAKASY

We wtorek 27 lutego na zajęciach, w związku z omawianym blokiem tematycznym- „Chcę być muzykiem”- Biedroneczki przygotowały swoje własne instrumenty muzyczne- marakasy . Teraz mogą rodzicom nie tylko wyśpiewać ale i zagrać ulubione piosenki.

więcej

 

W MATEMATYCZNEJ KRAINIE

W dniach 23-26 lutego Skrzaty  uczestniczyły w różnego rodzaju zabawach matematycznych. Uczyły się układać oraz odczytywać  zapisy cyfrowe do działań matematycznych, porównywały liczebność zbiorów. Bardzo dobrze rozpoznawały cyfry oraz prawidłowo stosowały znaki matematyczne. W czasie zabaw utrwaliły  i trafnie rozróżniały figury geometryczne. Poradziły sobie również z dodawaniem w zakresie 8. Nagrodą za aktywne uczestnictwo  w zajęciach było zdobycie certyfikatu „ W  Krainie  Matematyki”.

więcej

 

BIEDRONKOWE RYTMY MATEMATYCZNE

Dnia 19.02.2018 r. Biedronki tak polubiły zabawy matematyczne, że zachęcone  układały rytmy z kolorowych  kółeczek. Celem zajęć było rozwijanie umiejętności dostrzegania i kontynuowania układów rytmicznych. Dzieci, które wychwyciły regularność  i jej kontynuację pomagały innym. I tak maluszki uczyły  się współdziałania w zespole, pomagania sobie i bycia miłym i koleżeńskim a jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc.

więcej

 

TYDZIEŃ BAŚNI I BAJEK

12 lutego w przedszkolu zaczęliśmy tematykę związaną z baśniami oraz bajkami znanymi i lubianymi przez dzieci. Przez cały tydzień odwiedzali przedszkole zaproszeni przez nas goście, aby podczas chwili odpoczynku dla dzieci przeczytać jakąś baśń lub bajeczkę.

Był to bardzo miły i zaczytany tydzień. Dziękujemy za odwiedziny Pani Dyrektor, mamie Poli, oraz koleżankom ze starszych klas: Zuzi, Alicji, Hani, Jagodzie, Anastazji oraz Marcie i zapraszamy oczywiście jak najczęściej na takie spotkania przy książce. Biedroneczki będą zawsze uradowane z takich miłych spotkań.

więcej

 

NA LODOWISKU

Zdrowo, lodowo, odlotowo. Tak się bawi klasa IIA gimnazjum.

więcej