Articles from Styczeń 2018GÓRA GROSZA – WYNIKI

Już 18 raz Szkoła Podstawowa nr 9 przystąpiła do akcji wspierającej dzieci w Domach Dziecka organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”. W tym roku zebraliśmy 704,27 zł.

więcej

 

PROJEKT „ZDROWE DZIECI W ZDROWYCH GMINACH”

Uczniowie klasy pierwszej rozpoczynają udział w  projekcie finansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Program to transgraniczna inicjatywa, w której bierze udział 5 gmin z Polski i Niemiec. Działania w projekcie dążą do wzbudzenia w dzieciach motywacji do zdrowego trybu życia oraz udzielania im wsparcia na drodze do tego celu.

więcej

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA U BIEDRONECZEK

Dzień 21 i 22 stycznia na stałe zapisał się w kalendarzu jako dzień Babci i Dziadka. W tym szczególnych dniach „śpieszą” się babcie i dziadkowie do swoich wnuków, ale tym razem, aby wygodnie usiąść i wysłuchać przygotowanych przez wnuczęta wierszy, piosenek, życzeń, popatrzeć jak tańczą i wspólnie pobawić się  i pośpiewać z wnukami. Biedroneczki kochają swoje Babcie i Dziadków i dlatego dnia 31 stycznia w naszym przedszkolu gościliśmy tych wyjątkowych gości.

więcej

 

WĘDRÓWKA PO GAMBII

12 stycznia 2018 r. klasę III a odwiedziła podróżniczka p. Magda Solniczek.  Dzieci z ogromną ciekawością słuchały barwnych opowieści o życiu ludzi w Gambii. Oglądały zdjęcia przedstawiające przyrodę w tym afrykańskim kraju. Krokodyle, hipopotamy, makaki, szympansy to zwierzęta, które są codziennością gambijskich dzieci tak jak u nas sarny, dziki czy wiewiórki. Uczniowie mieli możliwość skosztowania gambijskiego specjału czyli masła orzechowego wyrabianego z  orzeszków ziemnych , będących  głównym towarem  eksportowym tego kraju. Podstawą diety jest ryż uprawiany na małych poletkach.  Zajęcia nie obyły się bez pamiątkowego zdjęcia z kołobrzeską podróżniczką w barwnej gambijskiej sukni . Ten słoneczny  kraj na długo pozostanie w pamięci naszych trzecioklasistów. Dziękujemy pani Magdzie za odwiedziny w naszej szkole.

więcej

 

BAL KARNAWAŁOWY

Bal u Skrzatów

Bal u Biedroneczek

 

 

DZIEŃ KWADRATOWY

Z uśmiechem na twarzy informujemy, że I miejsce w zabawie „Nietypowy dzień”- dzień kwadratowy , który odbył się 10 stycznia, zajęły klasy: „I a” oraz „II a”.

W nagrodę uczniowie mogli sobie wybrać jeden dzień, bez pracy domowej. Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej zabawie, która odbędzie się 14 lutego, a będzie to Dzień Serca.

więcej