WOLONTARIUSZE SZKOŁY

Wolontariat to przede wszystkim powołanie i jedna z możliwości angażowania się w sprawy społeczne. Wolontariusze to uczniowie, którzy dobrowolnie niosą pomoc, angażują się w pracę na rzecz szkoły, środowiska lokalnego oraz biorą udział w akcjach ogólnopolskich.

W dniach 8,9 i 10 grudnia 2017 uczniowie naszej szkoły aktywnie wspierali działania Fundacji „Dziewczynka z zapałkami” uczestnicząc po raz kolejny w kweście w supermarkecie  E.LECLERC.

Klienci supermarketu E.LECLERC nie musieli zatem w ten weekend sami pakować zakupów. Przy sklepowych kasach byli obecni wolontariusze Fundacji „Dziewczynka z zapałkami”. To oni dbali o to, żeby zakupione produkty zostały zapakowane i znalazły się w siatkach klientów. Klienci zaś odwdzięczali się wrzuceniem drobnej kwoty do puszki włączając się w ten sposób się w pomoc podopiecznym Fundacji „Dziewczynka z zapałkami”.  Pozyskane przez naszych wolontariuszy środki finansowe przyczynią się do poprawy warunków życiowych dzieci z ubogich rodzin.

Nasi uczniowie są dumni z tego, że mogą charytatywnie pomagać innym. Dzięki współpracy z Fundacją nasi uczniowie poznają idee wolontariatu, uczą się dostrzegać potrzeby innych i nieść im bezinteresowną pomoc, mają możliwość stawania się lepszymi, mogą budować pozytywny obraz siebie i czerpać radość z pracy na rzecz innych.

więcej