ZAJĘCIA OTWARTE Z RODZICAMI U BIEDRONEK

5 grudnia w naszej grupie odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Temat zajęć „W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia” miał wprowadzić dzieci i rodziców w nastrój zbliżających się świąt.

Głównym celem było wzbogacenie wiadomości na temat tradycji związanych ze świętami, rozwijanie samodzielności i aktywności twórczej oraz umiejętność współdziałania w grupie jak również wzmacnianie wzajemnych relacji w rodzinie.
Dzieci przywitały rodziców wesołą piosenką o Mikołaju i zabawą ,, świąteczna kostka’’ gdzie wraz z nauczycielem sylabizowały wybrane słowa. Następnie wszyscy  wysłuchali opowiadania o Aniołku, który szukał gwiazdki. Żeby pomóc Aniołkowi, wszystkie dzieci i rodzice wykonywali zadania. Pierwszym zadaniem było zaśpiewanie i zatańczenie do piosenki ,,Świeć gwiazdeczko małą świeć’’- iiii udało się !!!!!! rodzice pięknie zatańczyli J. Drugie zadanie polegało na pięknym ubraniu choinki- i tutaj duże brawa dla wszystkich: CHOINKA PRZEPIĘKNA. Ostatnie zadanie to  wspólne czarowanie, aby gwiazdka nareszcie do nas wróciła. Rodzice i dzieci tak czarowali, że w końcu  pojawiła się  gwiazdka.

więcej

 

KLASA IIIa POZNAJE HISTORIĘ PODCZELA

W ramach cyklu „Dawno temu…..” uczniowie przygotowali prezentacje dotyczące historii Podczela. Piękne zdjęcia, ciekawe informacje, dobra współpraca grupowa to efekt ich zaangażowania. Wystawę plakatów urządzono na szkolnym korytarzu. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

więcej