Articles from Grudzień 2017



JASEŁKA I WIGILIA SZKOLNA

zobacz galerię zdjęć

Wigilia u Biedroneczek

Wigilia u Skrzatów

ROZSTRZYGNIECIE KONKURSU PLASTYCZNEGO – OZDOBA ŚWIĄTECZNA

18 grudnia w naszej grupie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Ozdoba Świąteczna”. Zadaniem Biedroneczek było wykonanie przestrzennej ozdoby choinkowej. Na konkurs wpłynęło wiele pięknych prac. Po burzliwych obradach wybrano zwycięzców.  Za udział w konkursie czekały na dzieci dyplomy oraz wesołe bałwanki. A oto wyniki:

więcej

 

ŁAŃCUCH CHOINKOWY

W poniedziałkowy poranek 18 grudnia Biedroneczki zabrały się do działania, aby wspólnie stworzyć łańcuch na choinkę, z kolorowego papieru. Dzieci z zapałem sklejały kolorowe paski, próbując się prześcignąć w tym zadaniu. Najdłuższy łańcuch udało się zrobić Zuzi.

Następnie połączyliśmy wszystkie stworzone łańcuchy i powiesiliśmy nasze dzieło na choince, która stoi teraz pięknie wystrojona w naszej sali przedszkolnej.

więcej

 

LEKCJA WOLONTARIATU- MARZYCIELSKA POCZTA

Tuż przed świętami Bożego narodzenia  uczniowie naszej szkoły z wielkim entuzjazmem dołączyli do akcji „Marzycielskiej Poczty”. Uczestnicy zapoznali się wnikliwie z sylwetkami kolegów, do których chcieliby napisać ciepłe słowa wsparcia i uznania. Pisanie listów odbywało się zarówno w przedszkolu jak i w poszczególnych klasach, a niektórzy uczniowie pisali także indywidualnie listy do wybranych osób.

Akcja wyzwoliła w naszych uczniach wielkie pokłady wrażliwości i dobroci. Każdy kto przystąpił do akcji pisania listów starał się włożyć maksimum serca w to, co robi. Wszystkim przyświecał jeden cel – dać uśmiech i odrobinę radości dzieciom, których życie zdominowała choroba. Było to zadanie wyjątkowe i niezwykle ważne, pouczające i wzruszające.   Pragniemy, aby z każdym rokiem coraz większa liczba dzieci brała udział  w pisaniu listów do kolegów, którzy bardzo na nie czekają.

Mamy nadzieję, że stworzone przez nas kartki i listy sprawią (i wciąż sprawiać będą ;) ) obdarowanym Dzieciakom mnóstwo radości!
Dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w tworzeniu kartek, pisaniu listów w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Marzycielska Poczta.

Z pewnością akcja odbędzie się w Szkole w Podczelu jeszcze nie raz! Do zobaczenia wiosną !!!

więcej

 

SKRZATY DEKORUJĄ PIERNIKI

W piątek 15 grudnia Skrzaty zabrały się za dekorowanie pierniczków upieczonych przez mamę Bartka. Do tego celu użyły kolorowego lukru oraz barwnej posypki. Dzieci były zachwycone lukrowaniem i dekorowaniem tych smacznych ciasteczek. Starały się bardzo, gdyż jest to niespodzianka dla rodziców przygotowywana na spotkanie wigilijne. Po skończonej pracy przedszkolaki starannie pierniczki zapakowały i przewiązały czerwoną wstążeczką. Ozdabiają teraz naszą salę czekając na Wigilię. Bardzo dziękujemy Pani Ewie (mamie Bartka) za zaangażowanie i pomoc.

więcej

 

BIEDRONECZKI OZDABIAJĄ PIERNICZKI

Święta bez pierniczków to Święta stracone;) Kierując się tym przesłaniem nasze przedszkole postanowiło zadośćuczynić tej tradycji. I dlatego 14 grudnia odwiedziła nas mamusia Mii i mamusia Tymona. Przyniosły bardzo dużo pierniczków, które wcześniej piekły z dziećmi w domu. Przygotowały dla nas wiele posypek i lukrów. Oczywiście trudno się było oprzeć kolorowym cukiereczkom i słodkiemu lukrowi i nie skosztować choćby odrobinki.  Było to dla dzieci duże wyzwanie ozdobić tyle pierniczków, ale jak przystało na dzielne Biedroneczki wszyscy sobie świetnie poradzili. Ostatecznie powstały piękne i kolorowe pierniczki, które przygotowaliśmy na spotkanie z rodzicami w wigilię przedszkolną.

więcej