SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY „KAROLCIA”

W dniu 16 XI 2017 r. uczniowie klas młodszych mieli okazję obejrzeć spektakl profilaktyczny „Karolcia”, przygotowany przez aktorów Teatru Profilaktycznego ALERT z Wrocławia. Wraz z głównymi bohaterami  Karolcią i Piotrem dzieci na widowni uczyły się jak prawidłowo przechodzić przez ulicę, którą stroną drogi należy się poruszać, co oznaczają najważniejsze znaki drogowe, jak ważne są światła odblaskowe i co zrobić, gdy zgubi się rodziców w tłumie oraz pod jaki numer alarmowy należy zadzwonić i w jakich okolicznościach.  Na przykładzie czarownicy Filomeny dzieci dowiedziały się, jakie zachowania są naganne. Ponadto spektakl uczy, że najszczęśliwsi jesteśmy wtedy, gdy przyczyniamy się do szczęścia innych, że warto innym pomagać.
Spektakl został dofinansowany ze środków Gminy Miasto Kołobrzeg w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

więcej

 

DZIEŃ TOLERANCJI

16 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali zarysy swoich dłoni, na których opisali siebie, pokazując swoje pasje, zainteresowania, ale i wyjątkowość. Zarysy dłoni zostały umieszczone w gablocie na holu pokazując, że choć jesteśmy inni, to jednak tak samo ważni.  Wychowawcy przeprowadzili też pogadankę o tolerancji na lekcjach wychowawczych.
Ponadto uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym (klasy I-V SP nr 9) i konkursie literackim (VI-VII SP nr 9 i II-III Gimnazjum nr 4). Dla autorów najlepszych prac przygotowano nagrody i słodkie upominki.
więcej
przedszkole
zerówka