Articles from Listopad 2017OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MASZYN WIATROWYCH

28 listopada we Włocławku odbyły się eliminacje regionalne Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Anna Nadziejko i Barbara Marciniak. Uczennice osiągnęły bardzo dobry wynik – jednak nie wystarczył on do zakwalifikowania się do finału.

Turniej Maszyn Wiatrowych polega na zbudowaniu modelu turbiny wiatrowej. Zgłoszona na turniej maszyna jest testowana na profesjonalnym stanowisku pomiarowym w trzech konkurencjach:

– największa moc,

– obroty przy obciążonym wale maszyny,

– moment obrotowy przy zatrzymanym wale.

Wyniki uzyskane przez drużynę w każdej z konkurencji decydują o jakości maszyn i miejscu zajętym w klasyfikacji generalnej.

Finał turnieju odbędzie się 9 grudnia w Piasecznie.

więcej

 

ANDRZEJKI U PIERWSZAKÓW

Andrzejki w pierwszej klasie upłynęły pod hasłem dobrej zabawy i wróżb, które dzieci traktowały ze śmiechem i przymrużeniem oka. Bardzo smakował wszystkim poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dziękujemy.

więcej

 

ANDRZEJKI W KLASIE IIIa

Wróżby i zabawy towarzyszyły dzieciom z III a podczas klasowych Andrzejek. Było szukanie swojej sympatii, zabawa „ Kim będę jak dorosnę” oraz zabawy z butami. Uśmiech na twarzach dzieci najlepszy dowód dobrej zabawy.

więcej

BIEDRONKOWE CZARY MARY

30.11.2017r. odbyła się w naszej grupie  zabawa andrzejkowa. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Następnie rozpoczęła się impreza w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce z pomocą pań wróżyliśmy sobie: układaliśmy buciki, szukaliśmy imion na sercach, przepowiadaliśmy przyszłość.

Andrzejki – to spotkanie i zabawy z przyjaciółmi, gdzie dominuje wspaniała zabawa, która ma dostarczyć dużo emocji. Jednak w przypadku naszych przedszkolaków była to okazja do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

Nasze „Andrzejki” były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni.

więcej

 

PIERWSZAKI W BIBLIOTECE

To była pierwsza wizyta w bibliotece naszych najmłodszych uczniów. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o funkcji szkolnej biblioteki i czytelni, zapoznała z księgozbiorem i czasopismami. Dzieci bardzo zmotywowane do czytania  wypożyczyły pierwsze lektury. Dziękujemy za poświęcony czas.

więcej

 

WIZYTA W FABRYCE BOMBEK

Klasy 0-IV odwiedziły fabrykę bombek w Nacławiu. Uczniowie poznali przebieg procesu powstawania bombki od dmuchania, poprzez srebrzenie, dekorowanie i suszenie. Podczas warsztatów  w świątecznym nastroju dzieci samodzielnie malowały swoje bombki, które niebawem zawisną na choinkach w ich domach.

więcej