Articles from Październik 2017AKADEMIA AQUAFRESH- „DBAMY O ZĘBY ZE SZCZOTKUSIEM”

Kolejne spotkanie z Plastusiami w grupie 5-6 latków odbyło się w piątek 27 października. Skrzaty dowiedziały się „Skąd się biorą zęby”, zapoznały się również  z rozwojem zębów mlecznych a następnie stałych. Oglądały film pt. „Co powinniśmy wiedzieć o szczoteczce do zębów”. Nauczyły się określać stopień zużycia szczoteczki do zębów, zrozumiały, iż należy ją wymieniać przynajmniej raz na trzy miesiące.

więcej

 

EKOLOGICZNO-OWOCOWY POKAZ MODY

Podsumowaniem „Tygodnia Promocji Zdrowego Stylu Życia”   w naszej szkole był  „ Ekologiczno-owocowy pokaz mody”, który  odbył się w piątek 27 października. Chętne dzieci ze wszystkich klas prezentowały swoje  stroje. Aktywny udział wzięły w nim również  Skrzaty. Każde dziecko zostało nagrodzone, a nasza  koleżanka Ada Lubaczotrzymała wyróżnienie za wyjątkowy strój ekologiczny. Wszystkim milusińskim dopisywały dobre humory i z uśmiechem na twarzy  przechadzały się po wyznaczonym „ wybiegu”.27

więcej

 

CO LUBIĄ GRYŹĆ ZDROWE ZĄBKI?

Nasza grupa „Skrzaty” realizuje Przedszkolny Program Zdrowia Jamy Ustnej i Zapobiegania Próchnicy skierowany do dzieci z województwa zachodniopomorskiego pod hasłem „Zdrowe zęby mamy – marchewkę zajadamy”. 

Celem programu jest kształtowanie właściwych nawyków higienicznych i dietetycznych w zakresie zdrowia jamy ustnej u dzieci.

27 października zrealizowaliśmy drugi blok tematyczny – „Co lubią gryźć zdrowe ząbki?”. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób dochodzi do choroby zębów – próchnicy. Następnie samodzielnie wybrały żywność korzystną i niekorzystną dla zdrowia jamy ustnej. Na zakończenie zajęć wykonały pracę – „Ząb zdrowy a ząb chory” z wykorzystaniem wcześniej wybranych produktów żywieniowych.

więcej

 

BIEDRONECZKI NA POKAZIE MODY

Dnia 27 października w Szkole Podstawowej nr 9 w Podczelu odbył się ekologiczno-owocowo -warzywny pokaz mody. Biedroneczki spisały się na medal przebierając się za truskawki, marchewki, dynie, pietruszki, jeżynki oraz Aleks  wybrał strój ekologiczny. BRAWO RODZICE I BIEDRONECZKI !!!!!!!

więcej

 

TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

W tym tygodniu w naszej szkole odbywały się liczne imprezy, spotkania
i pogadanki w związku z obchodem Tygodnia Promocji Zdrowego Stylu Życia.

więcej

 

TRENING

W czwartek 26 października nasza grupa uczestniczyła w treningu z trenerami piłki nożnej, na boisku szkolnym. Wiemy jak ważna jest aktywność fizyczna, która wpływa na wszechstronny i prawidłowy nasz rozwój, dlatego też z ogromną przyjemnością uczestniczyliśmy w ćwiczeniach sportowych. Najwięcej radości sprawiło nam zaprezentowanie własnych umiejętności gry w piłkę nożną. Zdobyliśmy gole, broniliśmy bramki i przestrzegaliśmy zasady fair play.

więcej